SZYBKA METAMORFOZA- ZMIEŃ TKANINY.

Kwi
11

Gdy wnętrze nas znudzi albo po prostu nadchodzi nowa pora roku i każdemu z nas chce się wprowadzić kilka zmian w domu, najczęściej wybieranymi bo najprościej, najszybciej możliwymi zmianami są dekoracje tkaninowe. Nowe zasłony, firany czy poduszki odświeżą i odmienią każde wnętrze. Nowa dekoracja okien sprawi, że pomieszczenie zyska na przytulności, a jednocześnie będzie pełnić funkcję dekoracyjną i praktyczną. Często spotykamy się z uprzedzeniami co do firan i zasłon, że wymagają pracy w ich utrzymaniu. Ale dużo większą wartość ma efekt przytulności jaką wprowadzają do każdego pomieszczenia.

Dekoracje okien należy zacząć od wyboru tkaniny – wszystko zależy jaki efekt chce się uzyskać. Można postawić na kontrastowy akcent barwny, lub wybrać taki kolor zasłon by korespondowały z kolorami, które już są we wnętrzu. W naszym Studio Wnętrz w Koninie znajdą Państwo nieograniczony wybór kolorów i rodzajów tkanin. Proponujemy welury, aksamity, naturalne sploty, siatki, jedwabie, tafty, lny. I wiele innych. Tak duży wybór pozwala na wybór tkanin do wnętrz w każdym stylu: glamour, skandynawskim, boho, industrialnym, prowansalskim, nowoczesnym czy stylizowanym.  Specjaliści w naszym showroomie w Koninie, profesjonalnie pomogą Państwu w wyborze idealnej tkaniny z szerokiej oferty współpracujących z nami producentów tekstyliów.

Nie da się nie zauważyć, wielkiego powrotu dekoracji okiennych. Od kilku lat wnaszym Salonie udowadniamy, że odpowiednio dobrane zasłony i firany dopełniają wnętrze i podkreślają jego charakter.

Zwolennicy minimalizmu, subtelności i naturalnych materiałów świadomie wybierają jakościowe materiały i tkaniny. Takie dekoracje powinny charakteryzować się prostotą. Najlepiej wybrać firany, cienkie i zwiewne tkaniny dekoracyjne. Sprawią one że wnętrze wyda się nie tylko lżejsze , ale bardziej przestronne. Zastosowanie naturalnych tkanin pozwoli na uzyskanie w pomieszczeniu harmonii i spokoju, pożądanego w stylistyce nowoczesnego minimalizmu. Dobierając kolorystykę najlepiej postawić na barwy ziemi, szarości, ale trafnym wyborem będą również rozbielone odcienie błękitu i zieleni.

Swoboda i różnorodność związane ze stylem eklektycznym oraz boho, pozwalają bawić się kolorami, teksturami i wzorami. Te śmiałe połączenia, prezentują się równie dobrze w obrębie dekoracji okiennej. Eklektyzm, gdzie nowe łączy się ze starym, podkreślą tkaniny nadające charakter retro czy vintage. Sprawdzą się tutaj kolory terakoty i głębokiego błękitu oraz geometryczne wzory. Jeśli chcemy nieco okiełznać wnętrze, w którym występuje już sporo motywów dekoracyjnych np. na tapecie, wybierzmy zwiewne i jednokolorowe tkaniny.

Styl glamour wyróżnia wyrafinowanie i elegancja. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są zasłony welurowe, lub z aksamitu, o mięsistej, lśniącej fakturze. Zawsze można podebrać ciężkie zasłony dekoracyjnym sznurem z chwostem.  Najefektowniej welwet prezentuje się w mocnych, nasyconych odcieniach granatu, ochry, musztardy, szafiru, rubinowej czerwieni i butelkowej zieleni. Coraz popularniejszy staje się także welwet w kolorze szarym, który świetnie współgra zarówno z pudrowym, jak i brudnym różem.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w profesjonalnej dekoracji okien, które podkreślą styl wybranego oryginalnego wnętrza, skontaktujcie się z naszym Salonem: Studio Wnętrz, Konin, ul. Zakładowa 5. Ogromny wybór tkanin od czołowych producentów i dostawców tekstyliów, pozwoli stworzyć piękną aranżacje. Kompleksowo pomożemy w doborze tkanin i systemu mocowań. Wybrana dekoracja zostanie odszyta na wymiar w naszej pracowni krawieckiej.

Zapraszamy odwiedź nas już dziś.

Studio Wnętrz Konin, ul. Zakładowa 5

Studio Wnętrz | Copyright © 2021 | Daria Mixtacka