Materac i pianka termoelastyczna

Cze
6

Wybierając odpowiedni materac, warto skupić się zarówno na komforcie i jakości snu, jak i korzyściach zdrowotnych, które materac może nam przynieść. Źle dobrany może powodować problemy z kręgosłupem i niespokojny sen. Dużą popularnością i dobrymi opiniami cieszą się materace z pianką termoelastyczną.  Są nie tylko wygodne i korzystnie wpływają na wypoczynek podczas snu, ale również posiadają wiele właściwości prozdrowotnych. Pianka termoelastyczna sprawia, że materac jest względnie miękki i doskonale dopasowuje się do ciała. Równomiernie ugina się pod ciałem osoby na niej leżącej, nawet w miejscach, które są zazwyczaj najbardziej obciążone – w okolicach głowy i ramion. Pod wpływem ciepła materac z pianki termoelastycznej zaczyna powoli mięknąć i idealnie dostosowuje się do kształtu ciała. Po wstaniu z materaca, gdy temperatura zaczyna się zmniejszać, pianka stopniowo się podnosi i odzyskuje swój pierwotny kształt.

Materac z pianką termoelastyczną to innowacyjne rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Jakościowe modele są polecane przez specjalistów, jako materace medyczne, wskazane do stosowania dla osób z różnymi schorzeniami. Dobrym przykładem jest materace Magniflex zwłaszcza z kolekcji Dolce Vita. Podstawowe korzyści, jakie daje użytkowanie materaca Dolce Vita, lub innego modelu piankowego, to:

  • wspomaga w walce z bolącym kręgosłupem,
  • niweluje bóle stawów,
  • pozwala rozluźnić mięśnie,
  • uspokaja i relaksuje ciało,
  • poprawia krążenie krwi,
  • wpływa na jakość snu i wypoczynku,
  • zapewnia regenerację podczas snu.

Materace piankowe nie tylko marki Magniflex są zazwyczaj miękkie lub średnio twarde, w mniejszym stopniu trafiają  w potrzeby osób, które lubią spać na twardym podłożu. Jednak ich zalety przekonują nawet tych najbardziej wymagających i niezdecydowanych. Idealnie sprawdzą się one dla osób zestresowanych, cierpiących na bóle kręgosłupa i stawów, mających problemy z niespokojnym snem, często budzących się i marznących w nocy.

Będą również odpowiednie dla dzieci i nastolatków – pianka termoelastyczna będzie się dopasowywać do zmieniających się wymiarów i kształtów ciała. Ponadto doskonale dopasuje się do ich zmieniających się wraz z wiekiem nawyków związanych ze snem.

Testowanie materaca z pianką elastyczną różni się trochę od testowania zwyczajnego materaca. Nie wystarczy się na nim położyć i w ten sposób szybko go ocenić. Należy poświęcić na to trochę więcej czasu i poczekać aż do pianki dotrze zwiększona temperatura naszego ciała. Dopiero wtedy rozpocznie się dostosowywanie do indywidualnych kształtów ciała.

Na przetestowanie materacy zapraszamy do naszego Salonu, który mieści się w Koninie. Odwiedź nasze Studio Wnętrz Konin ul. Zakładowa 5.

 

 

 

 

 

Studio Wnętrz | Copyright © 2021 | Daria Mixtacka